fotograf ślubny Poznań - czym się kierować

Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego i dlaczego nie warto oszczędzać na zdjęciach?

Przed Tobą ten wielki dzień? Gratulujemy i współczujemy! Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo czasu, kosztuje sporo pieniędzy i trochę nerwów. Ten piękny, wyjątkowy dzień ślubu jest jednak w 100% wart tego czasu i wysiłku.

Dzisiaj chcielibyśmy trochę pomóc Ci z dylematem: czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego? Odpowiemy także na pytanie: dlaczego nie warto oszczędzać na  zdjęciach  ślubnych? Zapraszamy do lektury!  

  

Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?
Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Czym kierować się przy wyborze fotografa?

Kiedy masz już wybrany termin oraz miejsce ceremonii ślubnej, przychodzi również czas na wybranie fotografa ślubnego. Czym kierować się podczas wyboru fotografa? Istnieje wiele indywidualnych kryteriów wyboru, można je jednak ogólnie sklasyfikować.

Przy wyborze fotografa kierujmy się:

  • Dostępnością terminu: im szybciej zdecydujemy się na zweryfikowanie terminu naszego ślubu u fotografa, który nas interesuje, będziemy mieli większą gwarancję, że będzie mógł nam towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu. Fotografowie ślubni zazwyczaj podpisują umowy z dużym wyprzedzeniem, warto więc od razu weryfikować, czy ten fotograf, który nas interesuje, ma akurat wolny termin.
  • Poczuciem estetyki: każdy z nas ma inne poczucie estetyki. Każdy fotograf ma swój styl fotografowania oraz późniejszej obróbki graficznej zdjęć. To bardzo ważne, żebyśmy wybrali fotografa, które wcześniejsze prace nam się podobają, są zgodne z naszym gustem i stylem.  Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz ślubny reportaż będzie zrealizowany dokładnie tak, jak byśmy chcieli.
  • Posiadanym budżetem: ceny usług fotograficznych różnią się w zależności od rejonu oraz zakresu wykonywanych usług. Każdy fotograf ślubny posiada w swojej ofercie różne pakiety cenowe, tak, żeby każda Młoda Para mogła wybrać usługę przystępną dla siebie cenowo. Fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio również ma w swojej ofercie różne oferty jako odpowiedź na różne możliwości budżetowe poszczególnych Par Młodych. 
  • Lokalizacją: jeśli zdecydujemy się na wybór fotografa z drugiego końca Polski, zazwyczaj musimy ponieść dodatkowe koszty: jego podróży, koszty pobytu oraz zakwaterowania. To może znacznie podnieść cenę wykonywanej usługi. Warto zatem przeanalizować ten temat indywidualnie oraz w niektórych przypadkach zdecydować się na wybór fotografa z tego samego miasta. Fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio nie pobierze dodatkowych opłat za usługę dojazdu ani zakwaterowania w przypadku, kiedy ślub odbywa się w stolicy Wielkopolski lub bliskich okolicach, a w innych: wszystko jest do dogadania.
  • Kompleksowością usług: czy fotograf, którego chcemy zatrudnić, jest w stanie zapewnić nam wszystko to, czego chcemy i potrzebujemy? Czy oprócz zrobienia zdjęć zagwarantuje nam dostęp do galerii internetowej? Czy zajmuje się tylko fotografią, czy również współpracuje z innymi w kontekście nagrania filmu ślubnego? To pytania, które być może nie każda Para Młoda bierze pod rozwagę, chodzi jednak o to, żeby fotograf, którego wybieramy, zdecydowanie i maksymalnie ułatwił nam czas przygotowań do ślubu oraz zarejestrowanie najpiękniejszych momentów podczas uroczystości w tym pięknym dniu. 
  • Osobowością samego fotografa. Czy po pierwszym spotkaniu z fotografem, czujemy, że nadajemy na tych falach? Czy czujemy, że jego osobowość nam odpowiada? Jest to bardzo istotne. Z fotografem spędzamy najważniejszy dzień w życiu i powinniśmy się czuć dobrze i swobodnie w jego towarzystwie. Fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio bardzo dba o komfort swoich Par Młodych, kładąc nacisk na budowanie świetnej relacji, tak, żeby z poziomu klient-wykonawca, po zakończeniu zlecenia naturalnie wkroczyć na poziom przyjacielski.

To oczywiście nie wyczerpuje wszystkich aspektów, jakimi możemy kierować się przy wyborze fotografa ślubnego. Warto również zwrócić uwagę na detale. Czy fotograf wzbudza w nas pozytywne uczucia? Czy czujemy, że możemy mu zaufać? To pytania, które warto sobie zadać przed podpisaniem umowy z fotografem, pozwoli nam to na zachowanie spokoju choć w jednym aspekcie w tym wielkim, wyjątkowym i stresującym dniu, jakim jest dzień ślubu.


Przede wszystkim: zatrudnijcie profesjonalistę

zatrudnijcie fotografa ślubnego profesjonalistę
zatrudnijcie profesjonalistę

Bez względu na to, jaki budżet posiadamy, najważniejsze, to, żeby zatrudnić profesjonalnego fotografa. Kierując się za dużą oszczędnością oraz powierzając zadanie fotografowania naszego ślubu amatorowi, nie mamy żadnej gwarancji, czy zdjęcia będą estetycznie wykonane. Nie wiemy, czy najważniejsze momenty zostaną właściwie uchwycone. Czy fotograf — amator będzie potrafił wykonać ładne zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych? Co ze zdjęciami, jeśli posiadany przez niego sprzęt ulegnie awarii? Zdecydowanie szkoda czasu i nerwów, żeby narażać się na tego typu doświadczenia.

Fotografia amatorska różni się od fotografii profesjonalnej oraz nawet laik dostrzeże różnicę na pierwszy rzut oka. Profesjonalny fotograf dysponuje najlepszej klasy sprzętem, obiektywami do różnych warunków oświetleniowych oraz różnego rodzaju ujęć. Fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio doskonale wyczuwa wagę momentów, które powinny zostać uchwycone na zdjęciu. Wyszkolone oko, niezawodne narzędzie i wrodzony talent — tego nie zapewni żaden fotograf amator.

Ponadto fotograf ślubny Poznań korzysta ze specjalnych, profesjonalnych programów do obróbki zdjęć, tak, żeby prezentowały się świetnie bez względu na rodzaj nośnika, na jakim będą pokazywane. Obróbka graficzna wykonana amatorsko często jest niedokładna lub nieestetyczna. Tutaj też przechodzimy do kolejnego ważnego aspektu planowania ślubu: dlaczego nie warto oszczędzać na zdjęciach ślubnych?

Dlaczego nie warto oszczędzać na zdjęciach ślubnych?

Fotografie ślubne to coś, na czym zdecydowanie nie warto oszczędzać. To unikalna pamiątka, która pozostaje nie tylko dla nas, ale  dla przyszłych pokoleń. Warto wydać maksimum swojego budżetu na to, żeby mieć jak najwięcej pięknych fotografii ukazujących czar tego wyjątkowego dnia, który zmienia Wasze życie kompletnie. Uczucie pokazane na zdjęciach, Wasza miłość, Wasze twarze zostaną uchwycone obiektywem aparatu już na zawsze. Lubimy wracać do zdjęć, które są ładnie wykonane i się nam podobają. Zdjęcia ślubne zdecydowanie powinny takie być:  piękne i po prostu ładnie wykonane.

Z tego powodu nie warto oszczędzać na zdjęciach ślubnych. Fotografie wykonane najlepszej klasy sprzętem, świetnym obiektywem, za pomocą czujnego oka fotografa, po profesjonalnej i subtelnej obróbce graficznej prezentują się nienagannie i wprost zachwycają. A przecież o to dokładnie nam chodzi: żeby fotografie po latach przywoływały wspomnienia, wzbudzały pozytywne odczucia i rozczuliły, kiedy pomyślimy o minionym czasie.

Do pięknych zdjęć chce się wracać i można je później wykorzystać

Posiadając piękne zdjęcia ślubne, możemy je również wykorzystać na różne sposoby. Oprawione w ramkę mogą być pięknym prezentem dla osób bliskich. Często Pary Młode decydują się na przygotowanie specjalnych albumów ze zdjęciami ślubnymi dla rodziców, dziadków lub chrzestnych. Zdjęcia ze ślubu mogą zostać również wykorzystane do stworzenia kartki z podziękowaniem za udział w uroczystości dla naszych gości, a nawet różnego rodzaju gadżetów z naszym wizerunkiem.

Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy zdjęcia są świetnej jakości. Dlatego stanowczo odradzamy delegowanie wykonanie reportażu ślubnego komuś, kto nie posiada do tego odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i kompetencji. Fotograf ślubny Poznań gwarantuje wysoką jakość wykonanych przez niego fotografii. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że do swoich zdjęć ślubnych chętnie będziecie wracać oraz będziecie się chcieli nimi dzielić z innymi.

Oczywiście, mowa tutaj o wykorzystaniu zdjęć do celów prywatnych. W przypadku chęci wykorzystania zdjęć ślubnych do celów komercyjnych podpisuje się oddzielną umowę, która zawiera szczegółowy zakres wykorzystania fotografii. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu, fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio — dane kontaktowe są w odpowiedniej zakładce na stronie.

Fotograf ślubny Poznań
Fotograf ślubny Poznań
Fotografia, a może coś jeszcze więcej?

Piękne zdjęcia ślubne są tradycyjną pamiątką, jaką wykonywali nawet nasi dziadkowie. Współcześnie posiadamy jednak nowe, technologiczne możliwości, aby móc jak najlepiej zapisać wszystkie wydarzenia z danego dnia. Jeśli tylko nasz budżet na to pozwala, warto zdecydować się na rozszerzenie oferty fotografa na weselu o dodatkowe możliwości.

Film ślubny może być doskonałym uzupełnieniem zapisu tego, co ulotne. Wasza przysięga może zostać zarejestrowana, tak, żebyście po latach mogli sobie ją odsłuchać na nowo. To, czego nie da się zapisać za pomocą fotografii, może zostać uwiecznione na filmie. Fotograf ślubny Poznań Marek Błachnio w swojej ofercie posiada również usługę nagrania i przygotowania filmu ślubnego, realizowaną przez swoich współpracowników. Do dyspozycji filmowców jest  światowej klasy sprzęt rejestrujący oraz dron.

Często Młode Pary decydują się na zapewnienie swoim gościom różnych atrakcji podczas przyjęcia ślubnego czy też wesela. Niekwestionowanym hitem wśród atrakcji weselnych jest fotobudka. W ofercie fotografa ślubnego Marka Błachnio Poznań jest fotobudka w formie nieco vintage — retrobudka. To unikalny projekt, wykonany na zamówienie, z najwyższą starannością i wykończeniem detali. Jeśli tylko Para Młoda posiada w budżecie trochę wolnych środków,  zdecydowanie warto zdecydować się na wypożyczenie tego sprzętu na przyjęcie weselne.

Wykorzystanie retrobudki daje Parze Młodej oraz gościom mnóstwo frajdy, oraz przy okazji dostarcza cudownych pamiątek w postaci zdjęć. Do retrobudki jest dołączony pakiet przeróżnych gadżetów, tak, by Para Młoda oraz goście mieli szansę zaprezentować się w nieco innych wydaniach,  a przy tym świetnie się bawić. Często goście weselni wklejają fotografie z retrobudki do Księgi Gości: specjalnego albumu pamiątkowego, dopisując swoje wrażenia oraz życzenia dla Nowożeńców. To niesamowite, mieć później taki album, pełen uwiecznionych spontanicznych momentów oraz informacji od najbliższych w dniu naszego ślubu.